Przyzwyczaić sie do czytania książek, to zbudowac sobie schron przed otaczającą cię rzeczywistością.

czwartek, 6 września 2012

GONE - Michael Grant Faza: pierwsza niepokój
Po wielu dobrych opiniach tej książki, postanowiłam w końcu ją zakupić. 
Spodziewałam się po niej czegoś orginalnego przy czym na pewno  nie będę się nudziła lecz czytała z fascynacją i oczywiście się nie zawiodłam. Michael Grant stworzył genialną serię, która na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. ♥ 
opis :
,,Niewielkie miasteczko w Stanach Zjednoczonych, środek dnia. Nagle, bezszelestnie i bez zapowiedzi z Perdido Beach i okolic znikają wszyscy dorośli. W strefie o promieniu 20 mil nie ma nikogo powyżej piętnastego roku życia.

Raj na ziemi? Pozbawieni opieki, środków medycznych i ograniczeń, młodzi ludzie muszą zbudować nowe społeczeństwo. Nie wydostaną się poza strefę. Nikt nie przybędzie na ratunek.
Niektóre dzieci odkrywają w sobie dziwną moc, która pozwala czynić cuda - leczyć rany, przesuwać przedmioty.
Albo zabijać...
Czy Sam Temple wyjaśni zagadkę Perdido Beach nim skończy piętnaście lat i zniknie?
Ma na to dokładnie 299 godzin i 54 minuty.,,
Moja opinia :
 Książkę czyta się bardzo szybko pochłonęłam ją w 2 dni, nie mogąc się oprzeć by jak najszybciej kupić 2 część. Jest to jedna z tych ,, lepszych ,, książek do których się wraca.
Na pewno nie da się przy niej nudzić, wręcz przeciwnie non stop się coś dzieje, zaskakuje na każdej stronie, jest oryginalna i warta polecenia. 

postacie :
Każda postać ma inny charakter każda wpływa na nas inaczej, Jest dużo głównych bohaterów co bardzo lubię bo zawsze jest coś nowego i wszystkich możemy poznać od ich strony.

-minusy :
- czy są jakieś minusy ? 
nie ta seria jest doskonała i dlatego daje jej 10 / 10


3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. ja przeczytałam 2 części, pierwszą się zachwyciłam, druga o wiele mniej, jakoś nie wciągnęła mnie tak jak poprzednia. nie wiem czy sięgnę po trzecią ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ostrzę sobie zęby na tę serię... Po tylu znakomitych opiniach bardzo poważnie myślę o zakupieniu całej serii. Poczekam na jakąś promocję i ruszam do księgarni :D

    OdpowiedzUsuń